Jak co roku nasi harcerze zaprosili swoje koleżanki i kolegów do wspólnego wyjazdu na zimowisko. Tym razem odbyło się ono w naszej ulubionej miejscowości Gliczarowie Górnym koło Zakopanego.

W dniach 27.01.- 2.02. 2018r. 44 osoby pod opieką dh Elżbiety, Ewy, Ani i dh. Marcina gościły w pensjonacie U Bafii. W czasie zimowiska mieliśmy dobre warunki zimowe zarówno do jazdy na nartach, snowboardzie jak i na „jabłuszkach”. Każdy rozwijał się w sportach zimowych , wspólnym działaniu i przeżywaniu wielu atrakcji. Razem mogliśmy bawić się na góralskotece, na zajęciach układania szklanej mozaiki czy plecenia z papierowej wikliny. Naszą kondycję fizyczną doskonaliliśmy w ciepłych źródłach na basenie Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. W czasie wycieczki do Zakopanego podziwialiśmy Wielką Krokiew, a niektórzy mieli problem z wyjściem z dużego lodowego labiryntu . Inni mieli problem jaką wybrać  pamiątkę kupioną na Krupówkach. .Dla odważnych była gra z dreszczykiem , w której najważniejsze, oprócz odwagi, było logiczne myślenie.

W czasie przejażdżki wozami konnymi mogliśmy podziwiać nasze przepiękne Tatry, i wspaniale turlać się na wielkiej śniegowej polanie na Głodówce.

Jak podsumujemy nasze zajęcia to okaże się, że brakowało czasu na nudę! To nasze zimowisko miało tylko jeden feler – było za krótkie i już po tygodniu trzeba było wracać do Katowic. SZKODA !

Ale jedno jest pocieszające – za rok będzie następne!

A w czasie wakacji zapraszamy na sportowe kolonie do Darłówka

i na obóz harcerski do Świętouścia .