Klasy V w Osikowej Dolinie

Technika tworzenia z osikowego łyka, to polska tradycja, która powstała w XIX wieku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Całkowicie naturalny, delikatny surowiec z drewna osikowego początkowo wykorzystywano do wyplatania kapeluszy, koszyków, mat czy dywanów. Z każdym następnym dziesięcioleciem powstawały nowe formy, które pozwoliły na stworzenie ogromnej kolekcji wzorów.

  Osikowe warsztaty są niebanalną formą edukacji, rozwoju kreatywności i zdolności manualnych poprzez zabawę, to wyjątkowe połączenie edukacji tradycji, rękodzieła i ekologii, którego nie spotkacie nigdzie indziej. Oprócz wykonanych własnoręcznie wspaniałych dekoracji uczestnicy zabierają ze sobą niezapomniane wrażenia i pozytywną energię jaką daje czas spędzony w świecie kolorowych osikowych płatków. 

Tak o warsztatach w Osikowej Dolinie piszą prowadzący – i my musimy to potwierdzić!

Warsztaty, w których uczestniczyliśmy były naprawdę bardzo ciekawe – wszyscy wykonali jeżyka, sowę a nawet ozdoby na głowę. Ponadto mogliśmy poznać jak rośnie drzewo osikowe i jak powstają osikowe paski. Dodatkowo zostaliśmy poczęstowani pysznymi maślanymi ciasteczkami / wypiekanymi na miejscu/, zjedliśmy kiełbasę z ogniska i uczestniczyliśmy w zawodach sportowych.

Tym wszystkim wydarzeniom towarzyszyła super pogoda – dlatego ten wyjazd był BARDZO UDANY !