Miejscem trzeciego spotkania w ramach relizacji projektu Comenius była Szkoła Podstawowa im. Mihai Eminescu w Rosiorii de Vede w Rumunii.

W spotkaniu naszą szkołę reprezentowało dwóch nauczycieli (wicedyrektor Dariusz Jureczko i Robert Goleń) oraz dwóch uczniów klasy 5a (Piotr Decowski i Wojciech Kaźmierski).

Poza nauczycielami i uczniami z POlski, w spotkaniu uczestniczyli nauczyciele ze szkół partnerskich projektu (Cypru, RRumunii, Finlandii, Portugalii i Grecji) oraz uczniowie ze szkoły w Portugalii.

W trakcie wizyty nauczyciele podsumowali kolejny etap współpracy dotyczący restrukturyzacji otoczenia szkoły, wymienili się spostrzeżeniami dotyczącymi problemów w realizacji zaplanowanych działań.

Uczestnicy spotkania przed wejściem do szkoły w Rosiorii de Vede

Podczas spotkania w Rumunii wszyscy goście mieli okazję do poznania rumuńskiego systemu edukacji oraz bogatej i zróżnicowanej kultury rumuńskiej. Zorganizowano m.in. spotkanie z burmistrzem Rosiorii de Vede, pokaz tańców rumuńskich połączony z warsztatami tanecznymi, wyjazd w Karpaty Południowe połączone ze zwiedzaniem „Zamku Drakuli” w Bran, wyjazd do Bukaresztu połączony ze zwiedzaniem stolicy oraz Muzeum Wsi Rumuńskiej. Ponadto nauczyciele i uczniowie zwiedzili miasto Braszów w Siedmiogrodzie (Transylwania).

Pokaz ludowych tańców rumuńskich

Wizyta u burmistrza miasta Rosiorii de Vede

Na „Zamku Drakuli” w Bran

Prezentacja klas w szkole w Rosiorii de Vede