Drugie spotkanie w ramach realizacji projektu Comenius „Tworzenie szkół dla zrównoważonego rozwoju” miało miejsce w szkole greckiej (Vasiliki Primary School} w miejscowości Trikala. W spotkaniu tym udział wzięło trzech nauczycieli (dyrektor Barbara Lubina, Dorota Rutecka oraz Elżbieta Kustra) oraz dwie uczennice klasy 5a (Dominika PIecha i Agnieszka Głuszczyk).

Poza nauczycielami i uczniami z Polski w spotkaniu uczestniczyli nauczyciele z pozostałych szkół partnerskich (Hiszpanii, Francji, Cypru, Włoch, Rumunii, Finlandii) oraz uczniowie z Hiszpanii, Cypru i Rumunii.

W trakcie wizyty nauczyciele podsumowali pierwszy semestr współpracy dotyczący konsumeryzmu oraz redukcji odpadów, wymienili się spostrzeżeniami dotyczącymi problemów w realizacji zaplanowanych działań oraz metodami za pomocą których wspólnie wytyczone zadania były realizowane.

Podczas spotkania w Grecji wszyscy goście mieli okazję do zapoznania się z greckim systemem edukacji oraz grecką kulturą. Zorganizowano m.in. spotkanie z burmistrzem, pokaz tańców greckich w wykonaniu uczniów oraz lokalnego zespołu, wyjazd na Meteory i zwiedzanie Megalo Meteoro. Ponadto nauczyciele i uczniowie mieli także możliwość zwiedzania Aten.

Nauczyciele i uczniowie biorący udział w spotkaniu przed wejściem do szkoły greckiej.

Nauczyciele ze szkół partnerskich

Spotkanie z burmistrzem

Zwiedzanie miejscowej cerkwi Zwiedzanie miejscowej cerkwi

Akropol

Uczniowie ze szkół partnerskich

Klasztor Megalo Meteoro

Pokaz tradycyjnych tańców greckich

Akropol