Szkoła w Lautasaari

Czwarte spotkanie projektu „Tworzenie szkół dla zrównoważonego rozwoju” odbył się w Helsinkach (wyspa Lautasaari) w Finlandii.

Spotkanie to miało charakter ewaluacyjny po pierwszym roku współpracy. Wzięli w nim udział nauczyciele ze wszystkich szkół partnerskich oraz uczniowiez Polski, Grecji, Włoch i Cypru.

Podczas spotkania koordynator z Cypru – Pavlos Rigas – podsumował pierwszy rok współpracy oraz wstępnie omówił zadania przeznaczone na pierwszy semestr drugiego roku.

Następnie wszyscy nauczyciele wspólnie wypełnili raport ewaluacyjny dla Agencji Narodowych. Oprócz podsumowania projektu, zarówno uczniowie jak i nauczyciele zapoznali się z fińskim systemem edukacyjnym, który uważany jest za najlepszy w Europie

Uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w zajęciach z różnych przedmiotów: matematyki, przyrody, prac ręcznych, muzyki.

Poza tym, uczestnicy spotkania mieli okazję lepiej poznać kulturę fińską.

Uczestnicy spotkania w Finlandii

Uczestnicy spotkania w Helsinkach

Zwiedzanie Helsinek (katedra protestancka)

Wręczenie mapy Polski dyrektorce szkoły fińskiej