W tym roku, po raz pierwszy, nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów klasy VIIc wraz z panią Elżbietą Kustrą wzięla udział w III edycji turnieju siatkówki „Zagraj w Spodku”, który odbywa się pod patronatem GKS Katowice – siatkówka.

W grudniu lekcje siatkówki prowadzili zawodnicy klubu ( znani również z reprezentacji Polski): Kamil Drzazga, Jakub Szymański oraz Jakub Jarosz. Finał turnieju odbył się 21 grudnia po meczu Plus Ligi, który nasza GieKsa wygrała 3:1 z Aluron Mirtu CMC Zawiercie. Uczniowie wraz z rodzinami i p. Kustrą dzielnie kibicowali! Następniena boisko Spodka weszli zawodnicy katowickich szkół. Gra w hali Spodka była dla wszystkich niesamowitym wyróżnieniem a wielkość hali z poziomu boiska robiła na nas spore wrażenie! Żadna z naszych piłek nie mogła dosięgnąć sufitu ( w naszej sali gimnastycznej nie ma z tym problemu) a serwy mogły być wykonywane zza linii boiska! We wszystkich meczach bardzo dzielnie dopingowali nas nasi kibice – za co im bardzo dziękujemy.

Więcej szczegółów i zdjęć można znaleźć na stronie https://siatkowka.gkskatowice.eu/page/aktualnosci?tag=zagraj-w-spodku