21 kwietnia był gorącym dniem, nie tylko wskutek pięknej, słonecznej pogody, ale przede wszystkim emocji, które towarzyszyły uczestnikom Jubileuszowego XXV-go Festiwalu Piosenki Religijnej odbywającego się w katowickiej dzielnicy- Kostuchnie. Do udziału w tej prestiżowej już imprezie przystąpiło wielu uczestników. Przybyli oni z Katowic, Mikołowa, Chorzowa, Rudy Śląskiej, ale również z Dąbrowy Górniczej, Bielska Białej, Dębna Podhalańskiego, Stąporkowa, Tarnowa oraz wielu innych miejscowości. Poziom, prezentowany przez uczestników, był bardzo wysoki, tym bardziej cieszy fakt, że reprezentujący naszą szkołę uczniowie nie tylko pięknie wypadli, ale zostało to docenione przez jury. Uczniowie klasy VI a (Franciszek D. Zuzanna K. oraz Filip U.), którzy występowali pod nazwą „Trio Fra Zu Fi” zajęli 3 miejsce w kategorii zespołów starszych. Uczniowie przygotowani przez pana Dominika Mazura zaprezentowali aranżowany przez niego utwór „Kapliczka” . Także uczniowie klasy IIa, którzy wykonali przygotowany utwór przy akompaniamencie Dziadka Anastazji, bardzo podobali się Organizatorom Festiwalu i otrzymali od Nich atrakcyjne nagrody. Pozostaje już tylko powiedzieć- DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Tekst- Mirosława Rusek, Dominik Mazur
Zdjęcia: Dominik Mazur i pani Anna Służałek (dziękujemy!)