W piątek, 8 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach odbył się I konkurs wokalno-recytatorski z języka angielskiego i niemieckiego „Znamy języki śpiewająco”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice. Nasza szkoła zgłosiła mocną ekipę do tego konkursu: Lenę Lis z V b z piosenką ‘Photograph’ Eda Sheerana, Michała Halejaka z V b z piosenką ‘Imagine’ Johna Lennona, Zuzannę Kochańską z VII a z piosenką ‘Riptide’ Vance Joy oraz Julię Zielińską z VII a z piosenką ‘Wie schön du bis’ Sarah Connor. Uczniowie zostali przygotowani przez panią Agnieszkę Pytlik oraz panią Monikę Siedlecką.
Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty utworów literackich, dialogi, sztuki teatralne, skecze oraz utwory muzyczne w dwóch językach – angielskim i niemieckim. Celami konkursu było rozwijanie talentów językowo-artystycznych, kształtowanie umiejętności językowych, takich jak płynność mówienia w języku obcym, rozbudzanie zainteresowań literaturą obcojęzyczną, rozwijanie kreatywności (sposób prezentacji utworu) oraz uwrażliwianie na sztukę.
Konkurencja zaprezentował się świetnie ale w kategorii muzycznej to właśnie Julia Zielińska zajęła I miejsce a Zuzanna Kochańska II miejsce. Zuzia grała na gitarze. Lena i Michał również zaprezentowali się wspaniale. Michał miał nawet kostium sceniczny – wyglądał jak prawdziwy John Lennon J Serdecznie gratulujemy naszym uczniom występów i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Do zobaczenia na następnym konkursie.