31 października 2017 to dzień wyjątkowy dla uczniów klas pierwszych. Punktualnie o 9.00, pięknie ubrani, w rytm poloneza wmaszerowali do sali gimnastycznej, aby sprawdzić, czy mogą przystąpić do pasowania.

Wszystkie dzieci pokazały zebranym gościom swoją klasę – pięknie śpiewały, recytowały wiersze, odgadywały zagadki i ślubowały godne reprezentowanie szkoły. Wszyscy obecni na sali gimnastycznej nie mieli wątpliwości – pierwszaki zasługiwały na pasowanie ich na ucznia. Poprzez dotknięcie ołówkiem każdego ramienia dzieci stały się prawdziwymi uczniami. Pan dyrektor wręczył dumnym pierwszakom dyplom a nauczyciel legitymacje.

Pan dyrektor Dariusz Jureczko, przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Brzezińska oraz zaproszony gość pan radny Krzysztof Pieczyński  pogratulowali uczniom wspaniałego występu i życzyli dużo sukcesów w szkole.

Po tak ciężkiej, ale przyjemnej części dzieci wraz z rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi nadal świętowały – tym razem racząc się słodkościami, dzieląc się wrażeniami.

Z całą pewnością ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opracowała: Katarzyna Pawlik