Doczekaliśmy się kolejnej edycji Narodowego Czytania wybitnych dzieł literatury polskiej. Wspaniałe dzieło Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”, pobudziło i zaangażowało zarówno uczniów , jak i nauczycieli.

23 września gościliśmy w murach szkoły Balladynę, Alinę, Kirkora, Goplanę, Chochlika, Skierkę, Pustelnika. Barwne stroje, różnorodne rekwizyty, bogata scenografia i wreszcie odczytanie fragmentów dzieła – niczym na teatralnych deskach, zaspokoiło gusta nawet wybrednego widza.

Odczytanie fragmentów dzieła poprzedziły prelekcje, dotyczące twórczości autora oraz przybliżenie treści utworu. Uczniowie wykonali plakaty, dotyczące dramatu.

Od lat realizujemy inicjatywę Narodowego Czytania i w pełni popieramy to przedsięwzięcie. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.