Mistrz Ortografii 2018

Każdy z nas nierzadko miał okazję przekonać się, że ortografia nie jest prosta i oczywista, a język polski często płata nam figle.

Szesnaścioro uczniów naszej szkoły również przekonało się o tym, mierząc się z trudnym zadaniami  podczas kolejnej edycji konkursu „Mistrz ortografii”, który odbył się 12 stycznia br.  Zadania miały charakter niezwykle kreatywny – rebusy, krzyżówka, praktyczne zadania na tekście, które wymagały nie tylko doskonałej znajomości słownikowej, ale również umiejętności logicznego myślenia oraz zdolności do wielu skojarzeń, często dosyć odległych.

Uczniowie wypadli wspaniale, a szkolnym Mistrzem Ortografii została Alicja Hartman – uczennica klasy 4a. II miejsce zajął Rafał Borowik z klasy 5c, natomiast III miejsce wywalczyła siódmoklasistka – Julia Zielińska.

Wszystkim uczniom gratulujemy i już teraz zapraszamy do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji konkursu.

Dawid Klachacz, Anna Kwaśnik