6 kwietnia 2018 uczniowie klasy II a mieli okazję odwiedzić Muzeum Śląskie i wziąć udział w warsztatach edukacyjnych „Zabawa z obrazami”. Zajęcia poprzez zabawę (puzzle, kolorowanki) wprowadziły dzieci w tematykę malarstwa. Młodzi odbiorcy dowiedzieli się, czym jest portret, co może być elementem martwej natury oraz pejzażu, uczyły się opowiadać o obrazach. Prowadząca zajęcia edukatorka – pani Sylwia- zachęcała dzieci do wnikliwego oglądania. W trakcie zajęć uczniowie odwiedzili Galerię sztuki polskiej 1800–1945. Zajęcia zakończyła praca plastyczna– próba jak najwierniejszego odtworzenia z pamięci oglądanego wcześniej obrazu „Dzieci pod drogowskazem”- Tadeusza Makowskiego. Wszystkie prace były nadzwyczaj udane. Wizyta w Muzeum była dla uczniów nowym, ciekawym doświadczeniem, które warto powtórzyć.

Tekst i zdjęcia – Mirosława Rusek