19 grudnia odbył się w naszej szkole po raz pierwszy Międzyszkolny Konkurs Kolęd w Języku Niemieckim „Weihnachtslieder – sing mit uns!”

Przyjechali do nas goście z okolicznych szkół, aby zaprezentować wybrane utwory w języku niemieckim. W konkursie uczestniczyli również nasi reprezentanci: Max Schymik z klasy 7c oraz Zuzanna Kita z klasy 8a, której akompaniował na skrzypcach Filip Ulaczyk, również z klasy 8a.

Jurorzy oceniali występujących, biorąc pod uwagę trzy kryteria: wymowę i dykcję, poprawność wykonania pod względem muzycznym oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureatami konkursu zostali:

Lena Gaweł ze Szkoły Podstawowej nr 65 w Katowicach (I miejsce),

Marta Konarzewska ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Katowicach (II miejsce),

Magdalena Mazur ze Szkoły Podstawowej  nr 9 w Katowicach (III miejsce).

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Miasto Katowice, a upominki dla wszystkich uczestników i akompaniatorów przygotowała szkoła językowa GERMANIA. Organizację konkursu wsparła również Rada Rodziców.